Jõulu eri

Jõulu eri esitleb upcycle höövlilaastu käevõrusid ja kuuseehteid.

Teoksil nimelt kahe tolli paksune söögilauaplaat, mis küsis endale pühadeks salendavat karniisi, mis näeks välja umbes selline:

Esimeses etapis tuli abiks hiljuti kohale jõudnud vintage Stanley 50 soone höövel. Nagu tema tööst näha, oli tegu väga õnnestunud ostuga. Kaasas oli veel komplekt erinevaid terasid originaal puidust karbis ja kõik serveerituna algses 50 või 60ndate pakendis. Höövel sai hakkama nii piki kui ristikiudu lõikamisega, kuigi risti tuleb ettevaatlik olla ja sügav noajoon ette teha, et kilde mitte välja lüüa.

Pikikiudu materjali eemaldamiseks kasutasin korphöövlit, mis kipub alati käiseserva dekoreerima. Risti lauda ei julgeks korphöövli jõhkrust kasutada, sestap võtsin Stanley 5 kasutusse, mis koos soonehöövliga kohale jõudis. Jällegi sain suurepärases korras höövli, mis valmistatud 50 või 60ndatel, originaalpakendis ja sellise läikega nagu oleks äsja tehasest saabunub. Teritasin talle üsna tugeva kumeruse, et oleks lihtsam materjali eemaldada, aga ei oleks ka nii äkiline nagu korp, millel on veelgi suurem raadius. Üldiselt mõeldud lauapinna tasandamiseks, kuid ka praeguses olukorras asendamatu.

Jõuluehete tootmiseks läks valtsihöövliga, millega oli hea süvendada soone  loodud sügavust vajalikule kaugusele ja anda karniisile lõplik kalle. Ristikiudu tegin lõpliku silumise lisaks viimasele ka otsahöövliga, mis tänu oma suurusele pääses küllalt lähedale karniisi servale.

Ja õhtu tsitaat Richard Sennet’ilt:

“Every good craftsman conducts a dialogue between concrete practices and thinking;

this dialogue evolves into sustaining habits, and these habits establish a rhythm between problem solving and problem finding.”

 

Advertisements

4 responses to “Jõulu eri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s