aja tasemele viima

Update – aja tasemele viimine – käes- ja väesolevatest tegemistest. Minu esimene “roheline” tööriista ost oli igati väärt. Nimelt vajasin korralikku otsahöövlit ja selgus, et ebay on neid täis. Kindlasti ei soovita osta uusi Stanley’sid, v.a. no4 premium siluhöövel. Ma ei ole veel leidnud infot selle kohta, mis aastakäigust Stanley alla käis (google-otsing – when did stanley go bad – ei anna vastust), kuid kui ta näeb piisavalt roostes ja kulunud välja, siis tõenäoliselt on tegemist usaldusväärse kaubaga. Teine vääriline, kuid samuti ainult vintage kujul firma on Record. Kindlasti on neid veel, kuid kahte mainitut leiab enim. Lühidalt, ostsin soodsalt Stanley 601/2 otsahöövli, mis pärast kerget puhastust ja teritust töötab nagu ime.

Teine ost ei olnud sugugi roheline, aga võimas sellegipoolest. 3 kuud olin järjekorras, et saada vastavalt  soovidele valmistatud tapisaage. Järjekord sellest, et mees viilib neid käsitsi ja tuunib neid vastavalt sellele, mis puitu rohkem kasutad ja millistest materjalidest tahad, et saag koosneks. Mees on Mark Harrel, kes pärast 28 aastat USA armeed, leidis, et vanu saage on lahe parandada ja hiljem, et uusi on veel lahedam teha ja rajas firma Bad Axe Tool Works. Igatahes mainisin ma talle, et kasutan palju tamme ja siin ma nüüd olen, söön kõvapuud nagu loom, jättes pinna kui hööveldatult.

Projektidest on tegemisel laud trendikate saepingi jalgadega, mille prototüübiks olidki töökoja tarbeks tehtud männipuidust pingid. Disaini arendades muutusid praktilised ja jässakad pingid tammepuust saledateks ja korralikemate tappidega teostatud tugedeks. Lauaplaat valmib tõenäoliselt suurepärase süüga jalaka puust, mille leidsin Elva puiduärist.

Lisaks ebay’le soovitaks vanu tööriistu vaadata veel

http://www.theoldtoolshed.co.uk

http://www.oldtools.co.uk/

Kui keegi veel mõnd väärt kohta teab, andku teada.

Igaljuhul tasub postituskulude tõttu eelistada Inglismaad ja Saksamaad USAle.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s